browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jeszcze tylko Sprzątanie Świata

Opublikowano przez 12 maja 2014 Komentarzy (0)

Jak co roku, kwiecień związany jest w naszej szkole z szeregiem imprez poświęconych naukom przyrodniczym i ekologii. Zawsze obchodzimy Dzień Ziemi, a zespół nauczycieli przygotowuje cykliczne imprezy towarzyszące. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. W związku z tym działania nakierowane były na upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o przeciwdziałaniu globalnemu ociepleniu oraz kształtowanie potrzeby niwelowania skutków zmian klimatu.

15 kwietnia 2014 r. odbył się kiermasz zdrowej żywności i wiosennych stroików. W działania zaangażowali się uczniowie klas II i I TOŚ oraz nauczyciele: Maria Pietrusińska, Kinga Recka – Matyjasik i Jadwiga Czyż. Młodzież przygotowała kanapki, ciasteczka, koreczki, jogurty. Na osobnym stoisku prezentowane były wiosenne stroiki. Wszystkie produkty można było kupić za symboliczną cenę. Kiermasz, organizowany po raz drugi w naszej szkole, cieszył się wielkim powodzeniem. Pieniądze uzyskane w czasie ze sprzedaży żywności i stroików przekazane zostały na cele charytatywne – opiekę nad zwierzętami. Tego samego dnia odbył się konkurs prac plastycznych wykonanych z materiałów ekologicznych.

Z kolei konkurs geograficzny, który odbył się już po raz szósty, tym razem zaadresowano do pierwszaków. Mieli oni w formie prezentacji multimedialnych przedstawić regiony turystyczne świata. Konkurs przygotowali nauczyciele geografii Barbara Ciecierska i Maciej Gryczewski.  Zwyciężyła Amanda Działak  z klasy ITH, II miejsce zajęła Dominika Roszycka z klasy ITH, a III miejsce przypadło Oskarowi Lindnerowi z klasy ITB. Przyznano też wyróżnienia, na które zasłużyli: Daria Domagalska ILOa, Olimpia Świtaj ILOa, Wiktoria Halapacz ITB, Konrad Serwa ITOŚ, Łukasz Salamon ITOŚ. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca otrzymali dyplomy oraz oceny cząstkowe celujące z geografii. Wyróżnieni – dyplomy oraz oceny cząstkowe bardzo dobre.

Obchody jeszcze trwają, a przed nami Sprzątanie Świata 14 – 15. 05. 2014 r. oraz zajęcia terenowe z geografii i ochrony środowiska – 14-15.05.2014 r. Przewidziano również pogadanki w klasach na temat zasad zdrowego żywienia i wdrażania właściwych nawyków żywieniowych. Celem pogadanek jest z pewnością omówienie wybornego smaku kanapek, ciasteczek i koreczków, które przygotowano na kiermasz zdrowej żywności.

Comments are closed.