browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Choszczno w legendach

Opublikowano przez 14 maja 2014 Komentarzy (0)

Zimne Germanki ogłaszają kolejny konkurs językowy. Tym razem jest on związany z naszą małą ojczyzną – Choszcznem, a jego nazwa brzmi: “Choszczno w legendach i podaniach”. Nie wszyscy może wiedzą, że miasto miało burzliwą historię. W roku 2014 obchodzimy 730 lat nadania praw miejskich. Historia grodu założonego przez legendarnego woja Choszcza doczekała się wielu publikacji literackich i historycznych. Zimne Germanki proponują powrót do przeszłości, a może również wycieczkę do świata fantazji. Uczestnicy konkursu, którzy skorzystają z dostępnych źródeł i nadeślą jak najwięcej tytułów legend i podań związanych z Choszcznem w języku polskim i w języku niemieckim, otrzymają nagrody niespodzianki oraz piątki z języka niemieckiego. Rozwiązania prosimy wysyłać na adres: tess1808@web.de, termin zgłoszeń upływa 20.06.2014 r., rozdanie nagród – 27.06.2014 r.

Zimne Germanki

Comments are closed.