browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Samorządowy trójmecz sportowy

Opublikowano przez 9 kwietnia 2014 Komentarzy (0)

Z inicjatywy Samorządów Uczniowskich Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego i Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie doszło do rozegrania trzech  towarzyskich spotkań sportowych reprezentacji naszych szkół.  14.02.2014 r. (tak, tak – w Walentynki) rozegrano zacięty mecz koszykówki, 28.03.2014 r. – siatkówki, a 04.04.2014 r. – piłki  ręcznej. Areną zmagań za każdym razem była hala sportowa Zespołu Szkół Nr 2.

Z reporterskiego obowiązku ogłaszam wszem i wobec, że Nasi, czyli uczniowie Polnej, nie przegrali żadnego spotkania, co więcej, w koszykówkę wygrali 42:36, w siatkówkę 3:1, a w meczu piłki ręcznej padł super remis 27:27, który sprawiedliwie oddał przebieg i charakter tego emocjonującego pojedynku. Nie muszę dodawać, że chłopcy z obu drużyn rozegrali wspaniałe spotkania, nie żałowali wylanego potu, czasem krwi.

Inicjatywa na pewno zasługuje na kontynuację w latach następnych. Atmosfera zabawy i towarzyski charakter wzmacniają integrację młodzieży choszczeńskich szkół i oczywiście wzmagają ducha walki sportowej z zachowaniem zasad fair play. Cieszy również fakt sportowego i kulturalnego dopingu kibiców, którzy dopisali na każdym ze spotkań i stawili się na trybunach naszej hali sportowej. Sprawa wydaje się prosta. Skoro młodzież potrzebuje sportowej rywalizacji, należałoby podjąć rękawicę. Chcielibyśmy bardzo, aby w przyszłym roku rozegrano spotkania po raz wtóry.

Serdecznie podziękowania należą się całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 1 za udział w tym przedsięwzięciu, chłopakom z obu szkół za wyrównaną walkę, ich trenerom za opiekę nad naszymi sportowcami, wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc i sędziowanie, Samorządowi Uczniowskiemu naszej szkoły z opiekunem, panią Sylwią Krześniak-Ławik, za inicjatywę, pani dyrektor Barbarze Ciecierskiej za klimat sprzyjający tym zmaganiom, naszej pani Uli za życzliwość i przygotowanie hali.

Młodzieży obu szkół składamy podziękowania za doping i zaangażowanie. Przecież to dla Was rozegraliśmy nasz trójmecz!

I tak na marginesie, może bez związku, gratulujemy ekipie Oxfordu, która w wyścigu na Tamizie w tym roku pokonała ekipę Cambridge o 11 długości łodzi.

nauczyciele wychowania fizycznego ZS Nr 2 Aneta Tuszyńska-Parol i Tomasz Płonka

(autorzy bloga WF z Klasą)

Fotografie: kibice

Comments are closed.