browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Sportu 2014

Opublikowano przez 23 marca 2014 Komentarzy (0)

Na pierwszy dzień wiosny najbardziej na świecie czekają uczniowie. Chciałoby się na słoneczko. Topić Marzanny nie wypada, gdy się ma naście lat, ale trzeba jakoś zaakcentować swoją bytność na świecie. Niepisana tradycja nakazuje potraktować codzienne szkolne obowiązki lekko jak ciepły zefirek. Tak też się dzieje w Zespole Szkół Nr 2, gdzie co roku 21 marca obchodzimy Święto Sportu. Impreza, której celem jest integracja klas i wzbudzenie ducha rywalizacji, cieszy się uczniowskim szacunkiem. Jest po prostu lubiana. Można się pokazać, zademonstrować niespotykane umiejętności, miło spędzić czas.

W roku 2014 organizatorzy, czyli nauczyciele wychowania fizycznego, przygotowali program, na który złożyły się następujące konkurencje: szkolny turniej piłki siatkowej, rzuty do kosza na czas, skok wzwyż, rzut piłką lekarską w dal, żonglerka piłką, konkurencja nazwana „ile zmieści skrzynia” oraz test wiedzy o sporcie. Zmagania rozpoczęła pani dyrektor Barbara Ciecierska, która zmotywowała zawodników do zaciętego boju. Następnie wylosowano trenerów drużyn biorących udział w turnieju piłki siatkowej, a uczestnicy poszczególnych konkurencji po rozgrzewce przystąpili do rywalizacji.

Zawody rozgrywano symultanicznie, więc zawodnicy mrowili się na hali, ponieważ wielu z nich chciało wziąć udział we wszystkich konkurencjach naraz. Wcześniej było wiadomo, kto w czym uczestnicy, ale świetna zabawa wyzwoliła ambicje tych najtwardszych. Nie dziwimy się wcale, samo kibicowanie dostarczało nie lada emocji, a co dopiero aktywny udział. Wypada się cieszyć, że w naszej nowej hali młodzież czuje się bardzo dobrze i poziom sportowy nieustannie rośnie. Przekonaliśmy się o tym, obserwując skok wzwyż. To, co pokazali niektórzy skoczkowie, zadziwiło kibiców prześcigających się w brawach. Dla kronikarskiej drobiazgowości wypada jednak przypomnieć, że rekord szkoły wynosi 192,5 cm! Tym razem nie udało się go pobić. Z kolei mecze siatkówki dostarczyły takiej dawki energii, że zwycięstwo tak naprawdę należy się wszystkim. Brawa i jeszcze raz brawa.

O ostatecznym wyniku decydowały punkty wywalczone we wszystkich konkurencjach. Tablica punktów, oblegana przez zawodników, stopniowo ukazywała faworytów. Walka toczyła się łeb w łeb. Oto wyniki:

  1. I miejsce – klasa IILOa, trener Beata Zgorzelska;
  2. II miejsce – klasa ILOa, trener Agnieszka Kasperczuk;
  3. III miejsce – klasa IITG, trener Teresa Wiśniewska.

W turnieju piłki siatkowej:

  1. I miejsce – drużyna pomarańczowych, trener Barbara Ciecierska;
  2. II miejsce – drużyna żółtych, trener Robert Mańkowski;
  3. III miejsce – drużyna czerwonych, trener Jolanta Pluta;
  4. IV miejsce – drużyna zielonych, trener ks. Sebastian Kubiński.

Kliknij, by obejrzeć zdjęcia:

Comments are closed.