browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mówmy pięknie o miłości

Opublikowano przez 18 lutego 2014 Komentarzy (0)

Nie pamiętamy już, kiedy do naszego rozkochanego kraju dotarła walentynkowa moda, ale możemy bez wahania stwierdzić, że niczym nas nie zaskoczyła. Liściki miłosne, kwiaty, prezenty – znamy, znamy. Nasi rodacy szybko sobie przyswoili kolejną datę miłosnych uniesień, a poloniści, jak zwykle na czele peletonu, dopasowali się do oczekiwań młodych, by wtrącić swoje trzy grosze w gorące obchody. 8 lat temu pani Lilla Rybka uznała, że o miłości najlepiej dowiadywać się z wierszy, a dobry wiersz musi być dobrze powiedziany. Dlatego też zorganizowała konkurs recytatorski w dniu świętego Walentego. Kolejne roczniki zakochanych licznie przybywały do czytelni, bo fama o imprezie szybko się rozniosła. Kilka lat temu do pani Rybki dołączyli angliści. Ich podopieczni starają się mówić po angielsku o sprawach, o których nawet po polsku mówić strach, bo serce drży. Teraz nie wiadomo, co jest trendy – miłość po angielsku, czy miłość po polsku, ale może nie warto się nad tym banalnym problemem zastanawiać, bo za każdym razem, gdy konkurs się odbywa, do czytelni pchają się tłumy spragnione posłuchać najodważniejszych.

12 lutego 2014 r. odbył się kolejny konkurs. W jury zasiedli: pani Edyta Tyburczy-Kujawa, pani Joanna Kozanecka i pan Piotr Figas. Wysłuchali oni kilkunastu recytatorów, następnie udali się na naradę. Wtedy impreza się rozkręciła. Łukasz Baranowski z ITH zaprezentował swoje piosenki, a Martyna Żyta z ILOa przy akompaniamencie naszego gościa, pana Romana Szymańskiego, brawurowo wykonała cover słynnej kompozycji grupy Republika “Sexy doll”. Okazało się, że Martyna idealnie trafiła. Trafiła w samo serce panią dyrektor Barbarę Ciecierską, która nieoczekiwanie zaczęła śpiewać razem z wykonawcami. Wcale się nie dziwimy, bowiem spotkanie naprawdę sprzyjało pozytywnym emocjom.

Dlatego też przewodniczący jury, pan Piotr Figas, choć mówił o błędach recytacyjnych, został potraktowany łagodnie. Wszyscy wysłuchali w skupieniu jego uwag. Miłość i piękno są nierozłączne, miłość zasługuje na to, by mówić o niej pięknym językiem – powiedział juror. Został zrozumiany.

Rywalizację w kategorii języka polskiego wygrała Martyna Żyta z ILOa, drugie miejsce zajęła Hanna Stanik z IIITG, trzecie miejsce – Karolina Czerwińska z ILOa. Wśród recytacji utworów angielskojęzycznych najbardziej podobało się wykonanie Angeliki Zielonki z IITG, drugie miejsce zajęła Ewa Starukiewicz z IIILOa, a trzecie – Kamila Król z ILOa.

Gratulujemy!

Fotografie wykonała Agnieszka Jabłońska z IIILOa (jutro będzie więcej):

Comments are closed.