browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nasz głos

Opublikowano przez 31 stycznia 2014 Komentarzy (0)

29.01.2014 r. w Zespole Szkół Nr 2, który stanowił Okręgową Komisję Wyborczą Nr 3, odbyły się wybory reprezentantów szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta Choszczna. W szranki stanęli: Zuzanna Kubiak IILOa, Sara Sitek IILOa, Agata Sugier IITH, Krzysztof Wawrzak IITB i Anita Zamora ITH. Wybory na szczeblu szkolnym przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Sylwii Krześniak-Ławik. W skład komisji wyborczej weszły: Hania Stanik – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Hania Komorek, Julita Szmit.

Frekwencja w wyborach wyniosła 60,95 % (oficjalna – 62,19 %), co może zadowolić organizatorów, przede wszystkim radnego Rady Miejskiej w Choszcznie, pana Stefana Szemilja – opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta Choszczna, który czuwał nad przebiegiem głosowania. Jest to frekwencja wyższa niż w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Niestety, z puli przyznanych nam 6 możliwych kandydatur wykorzystaliśmy tylko 5. Szkoda!

Najwięcej głosów zdobyła Anita Zamora, uczennica klasy pierwszej, co warto podkreślić. Na Anitę głosowały 103 osoby. Drugi wynik uzyskał Krzysztof Wawrzak, zdobywając 68 głosów. Krzyśka poznaliśmy w zeszłym roku jako tajemniczego druida w spektaklu, który zawieźliśmy do Szczecina. Trzecie miejsce w wyborach uzyskała Zuzanna Kubiak, zdobywając 41 głosów. Całej trójce gratulujemy! Gratulujemy również pozostałym kandydatom, ponieważ wszyscy oni znaleźli się w składzie Młodzieżowej Rady Miasta Choszczna drugiej kadencji.

Działalność Młodzieżowej Rady Miasta Choszczna służy kształtowaniu postaw obywatelskich i wzbudzaniu aktywności społecznej, mamy więc nadzieję, że głos naszych reprezentantów będzie słyszalny, a my, jako szkoła, liczymy, że współpraca z władzami samorządowymi Choszczna będzie układała się jak najlepiej, tak jak do tej pory.

Comments are closed.