browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sportowa Olimpiada Pokoleniowa

Opublikowano przez 18 grudnia 2013 Komentarzy (0)

Odkąd uruchomiono nową, pełnowymiarową halę sportową Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie, nie ma dnia, by w tym wyjątkowym obiekcie nie trwały jakieś treningi lub nie rozgrywały się zawody. Nauczyciele wychowania fizycznego znają możliwości swojej hali. Dlatego też podejmują inicjatywy służące rozpropagowaniu sportu, a i sami osiągają sukcesy jako trenerzy czy zawodnicy. Założyli nawet blog, na którym popularyzują osiągnięcia uczniów szkoły oraz zachęcają do aktywnego trybu życia.

W związku z obchodami 50-lecia Zespołu Szkół Nr 2 12.12.2013 r. nadarzyła się okazja, by sprawdzić, na ile doświadczenie nauczycieli i ich znana wszystkim uczniom szkoły umiejętność współdziałania pozwolą przeprowadzić dość skomplikowane organizacyjnie przedsięwzięcie. Nauczyciele zaplanowali bowiem olimpiadę międzypokoleniową. Czym miałaby być taka olimpiada? Przede wszystkim świetną zabawą, w której najmłodsi, obserwując nieco starszych, poczują ducha rywalizacji sportowej. Plan był prosty. Wycisnąć z zawodników ostatnie soki, ale w taki sposób, by nikt nie poczuł się pokonany, a wszyscy uhonorowani.

I ten plan sprawdził się w 100%. Różnorodne konkurencje sprawnościowe dla najmłodszych takie jak bieg slalomem, bieg slalomem wężem, bieg na czworaka, rzuty do “żywego” kosza oraz inne zabawy z piłką, a dla starszych skoki w workach, żywe taczki, rzeczywiście trudne tory przeszkód, w których należało myśleć zespołowo, to tylko niektóre punkty programu zawodów. Emocje aż buzowały, szczególnie u najmłodszych. Łezka w oku ambitnego zawodnika nikogo nie dziwiła, ale na szczęście sprawdził się Pan Stopek oraz nasi uczniowie, którzy ocierali buzie rozemocjonowanym malcom. “To sport w czystej postaci” – skomentował pan Tomasz Płonka. Na koniec rozegrano pokoleniowy mecz siatkówki.

Olimpiada dostarczyła niemałych wrażeń zawodnikom oraz publiczności, a dodatkową atrakcję stanowił występ grup tanecznych “Reversik” i “Revers I” w choreografii pani Anny Argentati. Układy taneczne wzbudziły podziw, były naprawdę piękne. Z kolei Wojskowe Koło Sportów Obronnych ćwiczące na co dzień w Klubie Garnizonowym, którego kierownikiem jest pan Marek Lewandowski, zaprezentowało pokaz technik walki. Dyskretnie zamaskowani żołnierze, policjanci oraz pracownicy służby więziennej zaprezentowali nadzwyczajne umiejętności. Aranżacja walk sprawiała iluzję rzeczywistych potyczek, a wszystko działo się tak szybko, że niedoświadczony fotoreporter nie uchwycił najlepszych momentów.

Dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, podziękowała opiekunom dzieci z przedszkoli Nr 1, Nr 2, Nr 4 i Nr 5, nauczycielom ze szkół podstawowych Nr 1 i Nr 3 oraz opiekunce młodzieży z Publicznego Gimnazjum im. Władysława II Jagiełły w Choszcznie. Ponieważ zabawa spodobała się wszystkim, niechętnie opuszczali gościnną halę sportową Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich. Dziękujemy jeszcze raz uczniom szkół podstawowych oraz uczniom gimnazjum wraz z opiekunami, tancerkom z zespołów “Reversik” i “Revers I” oraz pani Annie Argentati, żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Policji i Służby Więziennej oraz panu Markowi Lewandowskiemu za wyjątkowe chwile.

Nauczycielom wychowania fizycznego: paniom Anecie Tuszyńskiej-Parol, Sylwii Krześniak-Ławik oraz panom Andrzejowi Zakrzewskiemu, Tomaszowi Płonce i Maciejowi Żołnierzowowi, dziękujemy za przygotowanie imprezy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Choszcznie oraz zdjęcia Piotra Figasa:

Comments are closed.