browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jest w nas gotowość

Opublikowano przez 24 grudnia 2013 Komentarzy (0)

Ostatni przed Bożym Narodzeniem dzień szkoły, czyli piątek 20 grudnia 2013 r., pracowicie zagospodarował Samorząd Uczniowski, który jak co rok zorganizował Wigilię dla uczniów i nauczycieli. Świąteczna krzątanina trwała od samego rana. Przepyszne pierogi, krokiety i ciasta przygotowane przez najmłodsze adeptki polskiej sztuki kulinarnej brylowały na salonach Zespołu Szkół Nr 2. Z rozmów nieoficjalnych wynika, że tradycyjne polskie spory na temat: kto? co? i jak? w okresie poprzedzającym Wigilię Samorządową były gorące, lecz nie musimy przecież znać sprawy od kuchni. Najważniejsze, że powszechna zgoda przypieczętowana wspólną pracą i udokumentowana dumnymi uśmiechami zapanowała w tym podniosłym dniu. Redakcja jest zaskoczona. Czyżby tradycja nie zaginęła? Czyż nasze narzekania na młode pokolenie nie są przedwczesne? Oczywiście Święta to nie tylko pokaz umiejętności przyszłych pań domu, o ile oczywiście współczesne, ambitne dziewczyny zechcą nimi kiedykolwiek być, lecz i ten świecki aspekt warto dostrzec. Dostrzegli go na pewno chłopcy z klasy IA, którzy strzygli uszami nad barszczem i pierogami oraz zawieszali oko na dziewczynach. Skromni, cisi, pokorni, a jednak trzeba im podziękować, bo to oni mieli w tygodniu świątecznym dyżur w szkole. Przygotowali salę na spotkanie, ułożyli stoły tak, by nikt nie czuł się pominięty, dostarczyli również smakowite rogaliki. Skąd je mieli? Pewnie mamy zadbały o synów. Dziękujemy serdecznie rodzicom.

O wymiar duchowy zadbał natomiast ksiądz Sławomir Lichodziejewski. Kolędy i pastorałki przeplecione świątecznymi wierszami były osnową spotkania. Nie zabrakło i życzeń. Dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, która złożyła życzenia wszystkim uczniom i nauczycielom, nie zapomniała również o rodzinach, a Sandra Eljasz reprezentująca Samorząd Uczniowski, nieco stremowana, wygłosiła kilka ciepłych słów, które i nas, i ją samą rozgrzały. Usłyszeliśmy także księdza Sławomira, który wspominając przyjście na świat Jezusa, wskazał nam dzisiejsze znaczenie tego wydarzenia. Słowa księdza, skierowane do młodego audytorium, więc i w sposób współczesny misternie ułożone, odkryły jednak głęboki wymiar Świąt, za co serdeczne Bóg zapłać.

Comments are closed.