browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Anioła

Opublikowano przez 7 grudnia 2013 Komentarzy (0)

A z wewnątrz na mróz, ku gwiazdom, do góry
płynie ciepłych oddechów słup białopióry,
szepty litościwe, płacz urwany
i “Lulajże. Lulaj, Jezuniu kochany”.

Kazimiera Iłłakowiczówna “Z pastorałki”

Anioły to istoty niematerialne, zatem ani wiatr, ani śnieg nie przeszkodziły im w sfrunięciu na ziemię.

Szóstego grudnia 2013 roku po centrum Choszczna przechadzał się anielski zastęp, który swą dobrocią obdarowywał przechodniów i pozdrawiał dobrym słowem w okolicznych sklepach. Najpiękniej był przyjmowany w choszczeńskich szkołach i przedszkolach, gdzie dzieci z szeroko otwartymi z wrażenia oczami dotykały anielskich piór i słuchały pastorałek.

Relacja z tego zdarzenia w galerii zdjęć i telewizji kablowej „E-Cho”.

PS Anioły wyposażone w przenośną choinkę zawędrowały również do Starosty Choszczeńskiego, pana Lesława Śliżewskiego, który znalazł w napiętym grafiku miejsce na przyjęcie niespodziewanych gości i złożył społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 serdeczne życzenia. Dziękujemy panu Staroście.

Lilla Rybka

fotografie Julita Nitecka IILOa:

Comments are closed.