browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bo liczy się pomysł oraz idea

Opublikowano przez 23 grudnia 2013 Komentarzy (0)

Po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 przystąpili do konkursu  „Profilaktyka oczami młodzieży” organizowanego przez Wojewódzką Komendę Policji w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Fundację „Razem Bezpieczniej”. Tym razem wzięliśmy udział aż w trzech kategoriach konkursowych: film profilaktyczny, plakat profilaktyczny i gra profilaktyczna.

Kolejnym elementem konkursu było opracowanie scenariusza zajęć z wykorzystaniem materiału zaproponowanego przez organizatorów. To zadanie należało do pedagoga szkolnego, pani Edyty Tyburczy-Kujawy, koordynującej działania i czuwającej nad  spełnieniem  poszczególnych  wymagań konkursowych. Wszystkie wysiłki zaowocowały sukcesem. Mamy laureatki! II miejsce to bez wątpienia dobry wynik. Już podczas składania prac w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, oryginalna praca finalistek wywołała zachwyt sposobem wykonania.

Gra planszowa zatytułowana „Kubuś Puchatek uczy” autorstwa Ewy Salamon i Hanny Stanik z klasy III Technikum Geodezyjnego spotkała się również z uznaniem  jury. Uczennice samodzielnie opracowały zasady gry i wykonały jej elementy. Gra przeznaczona jest dla dzieci 4-6 letnich i porusza zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa. Należy dodać, że pozostałe prace konkursowe,  autorstwa uczniów klasy III Technikum Geodezyjnego i III Technikum Handlowego, były wykonane na równie wysokim  poziomie.

Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło  się 20 grudnia 2013 r. w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Konkurs „Profilaktyka oczami młodzieży” odbył się już po raz ósmy i, co warto podkreślić, zgromadził sporą rzeszę uczestników. W zmaganiach wzięło udział ponad 50 szkół, które złożyły ponad 170 prac konkursowych. Wyróżnione II miejscem nasze uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe w postaci kalendarzy i tabletów. Podczas uroczystej gali organizatorzy zorganizowali pokaz multimedialny oraz wystawę prac. Poziom  uczniowskich wytworów był tak zaskakująco profesjonalny, że znalezienie się w gronie najlepszych jest wielkim wyróżnieniem. Jury zwróciło uwagę nie tylko na wysoki poziom edukacyjny, profilaktyczny i artystyczny pracy Ewy i Hani, ale, jak podkreśliła prowadząca galę komisarz Marzena Maćkowiak-Pluta, dziewczyny zadbały o swoich młodszych kolegów i koleżanki. Z Ewą Salamon i Hanią Stanik trwają obecnie rozmowy o wdrożeniu ich gry do produkcji.

Z całą pewnością po raz kolejny spróbujemy swoich sił. Kilka ciekawych pomysłów  pojawiło się już w kuluarach.

Tu możesz przeczytać wywiad z dziewczynami, a poniżej kilka zdjęć:

Comments are closed.