browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Anioła na 50-lecie

Opublikowano przez 27 listopada 2013 Komentarzy (0)

Jedną z zaplanowanych na 50-lecie Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie imprez jest Dzień Anioła. Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Napawa nas świątecznym nastrojem, a okres świąteczny to czas czynienia dobra.

Dobrych, niosących bezinteresownie pomoc ludzi nazywamy aniołami, ale aniołowie w większości religii to byty duchowe, które na różne sposoby wpierają działania Boga i Jemu służą. Nieodłącznym atrybutem wszystkich aniołów są duże skrzydła. Artyści dają aniołom białe szaty, bo biel oznacza niewinność i radość niebiańską. Aniołowie podobni są do Boga i do nas samych – do ludzi.

06 grudnia 2013 r., w dzień obdarowywania dzieci mikołajkowymi prezentami, młodzież z naszej szkoły chce swoją anielską dobrocią obdarować mieszkańców Choszczna, których zapraszamy na plac przy fontannie. Niech radosna nuta pastorałek niesie do naszych domów radość i szczęście.

Liczymy, że ta niecodzienna inicjatywa spotka się z zainteresowaniem, a w tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Burmistrzowi Choszczna, panu Robertowi Adamczykowi, za użyczenie nam gościnnego miejsca.

Lilla Rybka

Comments are closed.