browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Co na maturze, gdzie na studia?

Opublikowano przez 11 września 2013 Komentarzy (0)

09 września 2013r. doradca zawodowy, pani Joanna Kozanecka, jak co roku, zorganizowała wyjazd na Szczeciński Salon Maturzystów. W tym roku w wycieczce wzięło udział 50 uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 2. Targi odbyły się w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie przy ul. Słowackiego 17. Inicjatorami Salonu Maturzystów są: Centralna Komisja EgzaminacyjnaFundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Celem imprezy było przekazanie uczniom klas maturalnych oraz ich nauczycielom i rodzicom niezbędnych informacji pomocnych przy wyborze przedmiotów na maturze 2014 z myślą o dalszym, świadomym wyborze kierunku studiów.

W prezentacji brały udział uczelnie wyższe i szkoły policealne ze Szczecina. Szkoły z innych miast, które mają filie w Szczecinie, również zaprezentowały swoją ofertę. Uczniowie wysłuchali wykładów prowadzonych przez przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matury 2014 z matematyki, języka polskiego, języka obcego czy geografii. Maturzyści mieli również okazję rozmawiać z pracownikami uczelni oraz ze studentami.

Plon wyjazdu stanowią informatory oraz ulotki, z których większość (w tym „Ogólnopolski informator dla maturzystów 2014”) znajduje się obecnie u doradcy zawodowego. Z publikacji mogą korzystać zainteresowani uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Comments are closed.