browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Żegnamy absolwentów ZSZ

Opublikowano przez 21 czerwca 2013 Komentarzy (0)

14 czerwca 2013 roku w auli szkolnej odbyło się pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uroczystość zaszczycili dostojni goście, wśród nich pan Roman Lubiniecki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, pani Zofia Mazurek, koordynator kształcenia pracowników młodocianych w Cechu Rzemiosł Różnych, pan Bogusław Kunowski, właściciel piekarni BAKERS i Honorowy Starszy Cechu Rzemiosł Różnych oraz pan Michał Kaszak, właściciel przedsiębiorstwa handlowo-usługowego KABUD, członek zarządu Cechu Rzemiosł Różnych. Wizyta pracodawców szczególnie nas cieszy, ponieważ bez ich zaangażowania nie moglibyśmy kształcić uczniów.

Pożegnanie rozpoczęło się krótkim występem artystycznym w wykonaniu dziewczyn z ILOa: Eweliny Dynkwald, Zuzanny Kubiak i Natalii Dobczyńskiej. Nastepnie głos zabrała pani dyrektor, Barbara Ciecierska, która przywitała gości, a absolwentom życzyła sukcesów. Kolejny punkt programu stanowił pewną niespodziankę, bowiem społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie, reprezentowana przez dyrekcję, złożyła panu Bogusławowi Kunowskiemu serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę w edukacji zawodowej młodzieży. Gość zabrał głos i ze swadą przypomniał patrona rzemiosła, Jana Kilińskiego, a także wyróżnił kilku swoich podopiecznych, którzy dość nieśmiało ukazali się zgromadzonym.

Przyszła kolej na głównych bohaterów uroczystości. Wśród absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej wielu uzyskało wysokie wyniki w nauce i wyróżniło się na forum szkoły. Z klasy IIIA, której wychowawcą jest pan Paweł Stasiak, za wysokie wyniki w nauce nagrodzono Krzysztofa Urbaniaka, Mariusz Misiek został uhonorowany za osiągnięcia sportowe, a Bartosz Boruń otrzymał nagrodę za najwyższe kwalifikacje w zawodzie ślusarz – tę nagrodę przyznał kierownik warsztatów szkolnych, pan Janusz Solski. Z klasy IIIB, której wychowawcą jest pan Andrzej Zakrzewski, za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe nagrodzono Huberta Barszczewskiego, za wysokie wyniki w nauce – Przemysława Partykę, a Kamila Szałka za osiągnięcia sportowe. Z klasy IIb, której wychowawcą jest pani Franciszka Bury, za wysokie wyniki w nauce i działalność w Samorządzie Uczniowskim nagrodzono Julitę Frańczak oraz Magdalenę Gorzelnik, a za wysokie wyniki w nauce – Natalię Tomalak.

Po słowach pożegnania wygłoszonych przez absolwentkę, Julitę Frańczak i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Hannę Stanik, przyszła pora na najważniejszy moment, czyli wręczenie świadectw. Całości dopełnił zabawny skecz oraz rozpisana na głosy recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej. Program przygotowali uczniowie klas młodszych pod kierunkiem pani Agnieszki Urwentowicz.

Galerię fotografii wykonanych przez Alicję Kaniecką z klasy Ib można obejrzeć poniżej:

 

Comments are closed.