browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Święto Szkoły w deszczu

Opublikowano przez 3 czerwca 2013 Komentarzy (0)

03 czerwca 2013 roku zapamiętamy jako wyjątkowo brzydki dzień. Pogoda nie dopisała. Strumienie deszczu, chlapa, wszędzie ciemno. Brzydki czy niebrzydki, mieliśmy swoje święto. Tego właśnie czerwcowego dnia 14 lat temu naszej szkole nadano imię Noblistów Polskich. Przyjęliśmy patronat z dumą, gotowi kultywować pamięć o wielkich rodakach. Co roku organizujemy Międzyszkolny Konkurs “Nobliści Polscy”, a naszym uczniom przekazujemy wiedzę o dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy i Wisławy Szymborskiej. Nasze coroczne święto jest okazją do sprawdzenia się w atmosferze zabawy.

W tym roku organizatorzy, czyli Samorząd Uczniowski pod opieką pani Sylwii Krześniak-Ławik, oraz pani Wiesława Gruszka i pani Agnieszka Kurpiewska, zaplanowali wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Równie szczegółowy był test wiedzy. Cytaty z przemówień noblowskich, ciekawostki z biografii oraz pozornie nieprzydatna nikomu wiedza na temat naszej szkoły – temu musieli sprostać śmiałkowie. Krzyżówka poświęcona Noblistom przyprawiała poddanych próbie wybrańców z poszczególnych klas o ból głowy. Za to mogli się oni zrelaksować, układając z puzzli wizerunek Noblisty. Ta konkurencja podziałała na niektórych, co żwawszych osobników, kojąco. Pani Wiesława Gruszka nie szczędziła pochwał dla umiejętności uczniów, miała też różne uwagi, ale te zachowała dla siebie z myślą o przyszłym roku.

Bardzo pożytecznie zagospodarowano przerwę na obrady jury. Pani Aneta Tuszyńska-Parol przeprowadziła w tym czasie szybki kurs pierwszej pomocy. Nigdy za wiele wiedzy ratującej życie. Uczniowie byli zainteresowani, a powtarzane po raz kolejny zasady z pewnością zostaną zapamiętane. Aula, w której następnie wszyscy schronili się przed deszczem, tętniła życiem. Tam bowiem nasi szkolni artyści dali próbkę swoich możliwości. Kamil Głowacz z IILOs rzucił światu wyzwanie w postaci refleksyjnych tekstów rapowych, Ewelina Dynkwald i Natalia Dobczyńska z ILOa osiągnęły pożądane skale głosu, a Kuba Szwerubowicz z IILOs o mało nie skończył u pani Anety Tuszyńskiej na materacu z powodu prawdziwie karkołomnych wyczynów tanecznych. Atmosfera była tak radosna, że prawie przegapiliśmy nadejście poważnych członków jury i musieli oni czekać na zakończenie występów.

Rywalizację wygrali najlepsi. To klasa IIITG/TOŚ, której wychowawcą jest pani Lidia Michalska. Zwycięzcy zdobyli we wszystkich konkurencjach 90 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Wynik bardzo wysoki, gratulacje! Nie gorsi od nich byli uczniowie klasy ITB/TOŚ (wychowawca, pani Kinga Recka-Matyjasik), którzy z wynikiem 89,2 pkt uplasowali się na II miejscu. Natomiast III miejsce przypadło zdobywcom 87,9 pkt, czyli klasie IILOa (wychowawca, pani Maria Pietrusińska). Jury podkreśliło wysoki poziom rywalizacji i zwróciło uwagę na maruderów z końca stawki, którzy i tak przekroczyli przyzwoity poziom 50 pkt.

Zdjęcia z imprezy do obejrzenia tutaj:

Comments are closed.