browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

My na DNIU OWARTEJ BRAMY

Opublikowano przez 22 czerwca 2013 Komentarzy (0)

W sobotę 15 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli jako wolontariusze w Dniu Otwartej Bramy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, który w tym roku odbywał się pod hasłem „GŁĘBINY RADOŚCI”. Jak co roku przygotowaliśmy jeden z punktów zabaw dla dzieci uczestniczących w tym spotkaniu. Nasz punkt został przez organizatorów nazwany LOGIKA, więc znów przygotowaliśmy pakiet zadań matematyczno-logicznych.

W tym roku zaproponowaliśmy dzieciom sprawdzenie się w wytyczaniu drogi przez labirynt, rozwiązanie krzyżówki, która sprawdzała ich umiejętności dodawania i odejmowania lub mnożenia i dzielenia. Łącznie przygotowaliśmy dziewięć labiryntów (o różnym stopniu trudności) i 5 krzyżówek matematycznych. Dla starszych uczestników spotkania przygotowaliśmy zadanie o szczupaku. Oto jego treść:

Rybak złowił szczupaka. Na pytanie, jak wielka jest zdobycz, odpowiedział zagadkowo jakby chciał wybadać inteligencję pytającego: “Łeb szczupaka mierzy 12 cm, tułów ma długość taką jak łeb i ogon razem, przy czym trzy czwarte ogona mierzą tyle ile łeb i czwarta część głowy”. Jaką długość miał szczupak?

Zachęcamy do jego rozwiązania. W Szczecinie reprezentowały nas Sandra (absolwentka klasy IVTH) i Dominika (uczennica klasy IIITG+TOŚ), które pojechały tam z panią Wiesławą Gruszką. Przez cztery godziny trwania imprezy dziewczyny miały bardzo dużo pracy, gdyż program był tak ułożony, że wszystkie dzieci uczestniczące w tym spotkaniu powinny rozwiązać przynajmniej jedno zadanie logiczne. Nagrodą za naszą pracę były uśmiechnięte buzie dzieciaków, które czasami z naszą pomocą rozwiązywały przygotowane przez nas zadania.

Comments are closed.