browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Szkoła gościła olimpijczyków

Opublikowano przez 22 kwietnia 2013 Komentarzy (0)

Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie 20 kwietnia 2013 roku miał zaszczyt gościć utytułowanych olimpijczyków, działaczy sportowych oraz osoby dla sportu zasłużone. Przybyli również samorządowcy z całego województwa zachodniopomorskiego. Tego dnia miała bowiem miejsce Zachodniopomorska Wojewódzka Inauguracja Dni Olimpijczyka.

W tym roku na gospodarza inauguracji wybrano powiat choszczeński, a władze powiatu reprezentowane przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie zmobilizowały podległe placówki sportowe oraz oświatowe. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wybitnych gości przyjąć godnie w nowej hali sportowej, która jest dumą naszej szkoły.

Ceremonię rozpoczął Starosta Choszczeński, pan Lesław Śliżewski, który, otoczony młodzieżą sportową powiatu choszczeńskiego, wymienił najważniejsze dokonania. Jest się czym pochwalić. Zawodnicy z naszego powiatu już od wielu lat odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych, a najmłodsi idą w ślady choćby Pawła Czapiewskiego czy zawodników MOSW Choszczno, który to klub obchodzi właśnie 40-lecie istnienia. Życząc wszystkim zapału i hartu ducha, pan Starosta podziękował olimpijczykom za przybycie.

Oficjalnej inauguracji Dni Olimpijczyka, zgodnej w najdrobniejszych szczegółach z ceremoniałem olimpijskim, dokonała pani Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Zgromadzeni wysłuchali w skupieniu hymnu olimpijskiego oraz z powagą uczestniczyli w podniesieniu olimpijskiej flagi. Nie mogło zabraknąć znicza olimpijskiego. Jesteśmy dumni, że uczeń naszej szkoły, Kacper Kowalski z I klasy Liceum Ogólnokształcącego, mógł rozpalić olimpijski ogień. To ogromne wyróżnienie.

Inauguracja Dni Olimpijczyka jest uroczystością ważną nie tylko dla sportowców, którzy rozpoczynają karierę, zdobywają laury, bądź decydują się zakończyć swoją przygodę ze sportem wyczynowym. Uroczystość ta w sposób szczególny podkreśla wagę idei olimpijskiej – szlachetnej rywalizacji oraz zasady fair play. Sport wzbudza emocje, ale również jednoczy ludzi w przekonaniu, że warto zmagać się z barierami, by przekraczać granice i by osiągnąć doskonałość. Sport olimpijski to także wyraz wiary, że pokój i współdziałanie między narodami w świecie, gdzie nadal zdarzają się wojny, to jedyna droga postępu. Dlatego też warto, a nawet należy głosić olimpijską ideę. Wybitni olimpijczycy swoją postawą wytyczają drogę tym najmłodszym, którzy licznie przybyli na uroczystość. Takie spotkania nie zdarzają się często.

Comments are closed.