browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Radosne święta państwowe

Opublikowano przez 30 kwietnia 2013 Komentarzy (0)

Już od kilku lat Polacy, dumni ze swoich symboli oraz tradycji narodowych, obchodzą Dzień Flagi (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3-go Maja (3 maja) w sposób radosny. W oknach domów, na balkonach pojawiają się flagi. Z inicjatywy Starosty Choszczeńskiego, pana Lesława Śliżewskiego, uczniowie naszej szkoły w dniu 30.04.2013 wręczali mieszkańcom miasta biało-czerwone chorągiewki.

Nieco inny charakter ma Święto Pracy (1 maja). W czasach PRL instytucje i szkoły obchodziły je przymusowo. Teraz, choć jest to święto wszystkich ludzi pracy, manifestacje polityczne ujawniają różnorodne społeczne napięcia.

(zdjęcie dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Choszcznie)

Radosne święta państwowe

Comments are closed.