browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Podsumowanie Dnia Ziemi 2013

Opublikowano przez 23 kwietnia 2013 Komentarzy (0)

22 kwietnia 2013 r. miała miejsce impreza podsumowująca tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Obchody przebiegały pod hasłem: “Elektroodpady – proste zasady”, a organizatorzy, czyli Zespół Przedmiotów Przyrodniczych i Zawodowych Przedmiotów Ochrony Środowiska, zadbali, by poszczególne konkursy i akcje miały atrakcyjny przebieg. Celem działań było upowszechnienie wśród młodzieży potrzeby segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz pobudzenie wszystkich uczniów szkoły do aktywności proekologicznej.

Harmonogram działań związanych z obchodami Dnia Ziemi był napięty. Złożyły się na niego następujące przedsięwzięcia:

  • Konkurs Geograficzny dla klas drugich, który odbył się 04 kwietnia 2013 r. Organizatorem konkursu była pani Barbara Ciecierska.
  • Konkurs na plakat o treści ekologicznej promujący tegoroczne hasło obchodów Dnia Ziemi oraz wystawa najlepszych plakatów. Termin składania prac wyznaczono na 19 kwietnia 2013 r. Konkurs przeprowadziła pani Jadwiga Czyż.
  • Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla klas drugich, który odbył się 22 kwietnia 2013 r. na 6 godzinie lekcyjnej w sali 133. Zakres zagadnień opracowała pani Maria Pietrusińska.
  • Konkurs prac plastycznych wykonanych z materiałów ekologicznych oraz z materiałów nadających się do recyklingu połączony z kiermaszem, z którego dochód wynoszący ponad 200 PLN został przeznaczony na potrzeby schroniska dla zwierząt. Impreza koordynowana przez panią Kingę Recką-Matyjasik odbyła się 22 kwietnia 2013 r.
  • 22 kwietnia 2013 r. klasa II LOa z wychowawcą, panią Marią Pietrusińską, zaprosiła wszystkich smakoszy do degustacji zdrowej żywności. Trzeba przyznać, że zdrowa żywność potrafi być również smaczna.
  • Sprzątanie Świata trwające od 22 do 26 kwietnia 2013 r. Nauczycielem odpowiedzialnym za przydział sektorów została pani Lidia Michalska.
  • Pogadanki w klasach na temat zasad zdrowego żywienia i wdrażanie właściwych nawyków żywieniowych.
  • Wystawa „Formy ochrony przyrody w Polsce ”, która miała miejsce 23 kwietnia 2013 r, a którą przygotowała pani Maria Pietrusińska. 
  • Spotkanie z pracownikiem Drawieńskiego Parku Narodowego – przygotowanie do wycieczki do DPN.

Mamy nadzieję, że świadomość ekologiczna uczniów wzrosła, a starania nauczycieli przyniosą efekty w postaci trwałych nawyków, ponieważ takie proste czynności jak dbałość o najbliższe otoczenie czy segregacja odpadów powinny być codziennością. Dodajmy, że szkoła odnosi na polu działań ekologicznych sukcesy.

Comments are closed.