browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pierwszoklasiści są zadowoleni

Opublikowano przez 21 marca 2013 Komentarzy (0)

Zawsze interesuje nas opinia uczniów o szkole. Ponieważ szybkimi krokami zbliżają się Drzwi Otwarte, postanowiliśmy zbadać, co o zeszłorocznej imprezie sądzą nasi pierwszoklasiści. Przy okazji popytaliśmy o inne, ważne dla nas sprawy.  Okazuje się, że 82% pierwszaków odwiedziło szkołę w zeszłym roku. Dziękujemy w tym miejscu dyrekcjom i nauczycielom gimnazjów, bo tak liczna obecność dowodzi, że przyszłość absolwentów jest dla nich ważna.

Z przeprowadzonej we wszystkich klasach pierwszych ankiety wynikają dalsze wnioski. Ci uczniowie, którzy wybrali naszą szkołę, kierowali się głównie opinią znajomych (65% ankietowanych), co potwierdza nasze wieloletnie obserwacje. Proponowane kierunki kształcenia również mają wpływ na wybór szkoły, bowiem 56% pierwszoklasistów, głównie z klas technikum, wskazało to kryterium wyboru. Na trzecim miejscu znalazła się przyjazna atmosfera panująca w szkole (47% ankietowanych). Cieszy nas to, ale jednocześnie chcielibyśmy mieć pewność, że uczniowie rozumieją, czemu dobre relacje służą.  Służą nauce.

Ostatnie z wielu pytań ankiety dotyczyło ogólnej opinii pierwszaków o szkole. Mamy chyba czym się pochwalić, bowiem 93 % poleciłoby naszą szkołę swoim młodszym kolegom!

Zapraszamy na Drzwi Otwarte 27 kwietnia 2013 roku. Nasze pierwszaki na pewno opowiedzą o szkole wiele ciekawych, przydatnych rzeczy.

Comments are closed.