browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Walentynki z niemieckim w tle

Opublikowano przez 18 lutego 2013 Komentarzy (0)

Zapraszamy do kolejnego etapu łamigłówek językowych. Tym razem proponujemy wszystkim zabawę z przysłowiami. Chociaż minęły już Walentynki, czyli Valentinstag, i mimo że zima trzyma, i mróz nie odpuszcza, zimne Germanki mają gorące serca i wyjątkowy temperament, będący połączeniem słowiańskiej natury i pruskiego porządku. Dlatego czekamy na przysłowia o miłości w wersji niemieckiej. W końcu Goethe i Schiller byli romantykami i potrafili pięknie pisać o miłości. Gdyby nie oni, czym byłaby poezja i w jaki sposób  ówcześni panowie  zdobywaliby serca dam?

Termin zgłoszeń upływa 28 lutego 2013 r. Zapisy przyjmują nauczyciele języka niemieckiego (zimne Germanki).

Comments are closed.