browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sukces koła recytatorskiego

Opublikowano przez 22 lutego 2013 Komentarzy (0)

21 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, pod honorowym patronatem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. Wśród licznie przybyłych recytatorów ze Szczecina, Złocieńca i Goleniowa zaprezentowała się również nasza uczennica. Aleksandra Myślicka z klasy IIILOc, przygotowana przez panią Lillę Rybkę w szkolnym kole recytatorskim,  wykonała  dwa utwory: “Ballady i romanse” Władysława Broniewskiego i “Kołysankę” Czesława Miłosza.

Podczas ogłaszania werdyktu przewodniczący jury, kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie,  ksiądz Adam Staszczak, mówił o emocjach i wzruszeniu, które potrafili wzbudzić w widzach młodzi artyści. Podkreślił także rolę dykcji i pięknych interpretacji, szczególnie tych wykonawców, którzy zostali laureatami. Olę czekała bardzo miła niespodzianka, bo każdy konkurs to swoista loteria, a tymczasem to właśnie ona została laureatką i otrzymała w tych recytatorskich zmaganiach I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Serdecznie jej gratulujemy!

Comments are closed.