browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

Opublikowano przez 8 października 2012 Komentarzy (0)

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Iza Błaszczyk z klasy IIITH/TOŚ przekazuje swoje obowiązki młodszej koleżance, Hani Stanik z IITG/TH, która zwyciężyła  w wyborach do SU dnia 08.09. 2012 r.

W skład komisji wyborczej wchodziły: Klaudia Kowalczyk z IVTOŚ oraz Agata Kamińska i Aldona Kościelak z IIILOb. Nad całością przygotowań do wyborów oraz nad samym przebiegiem głosowania czuwała pani Sylwia Krześniak-Ławik – opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Komisja zarejestrowała kandydatów i ogłosiła ich listę tydzień przed wyborami. Nie byliśmy świadkami szczególnie intensywnej kampanii wyborczej, ale może to i dobrze. Zadziałała poczta pantoflowa, za kandydatami przemawiała ich renoma wśród uczniów. Analizując listę kandydatów, dochodzimy do prostego wniosku. Nie ma na liście żadnego chłopaka, więc albo nie chcą się angażować w sprawy szkolne, albo jak zwykle przegapili. W każdym razie jest to, według redakcji, temat do dyskusji w łonie Samorządu Uczniowskiego, tym bardziej istotny, że mamy przecież wiele klas męskich.

Frekwencja w wyborach wyniosła 57,46%, bowiem 312 uczniów wzięło w nich udział. Niektóre klasy odbywają w październiku praktykę miesięczną, więc frekwencja byłaby wyższa, gdyby głosowały. Wyniki wyborów prezentują się następująco:

 

Lp.

Kandydat

Klasa

Liczba głosów

Wynik

(w %)

1. Anna Farysej IILOs

60

19,23

2. Kinga Krzęć ILOa

26

8,33

3. Karolina Pałka IILOa

83

26,6

4. Oliwia Rusek IITG/TH

32

10,25

5. Nikolina Sobala IILOa

17

5,45

6. Hanna Stanik IITG/TH

96

30,77

 

„Feniks”

Comments are closed.